Dnia 27 kwietnia 2011 r. odbyła się impreza środowiskowa pt. „Łaziska Wiosna Kulturalna”. Projekt w ramach Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w Ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Projekt zorganizowany z okazji 50-lecia Gminnej Biblioteki w Łaziskach.

Uroczystość umożliwiła zaprezentowanie generalnie wyremontowanego lokalu biblioteki oraz nowej czytelni internetowej z pięcioma stanowiskami komputerowymi. Prezentacja multimedialna przedstawiła historię i osiągnięcia biblioteki a folder popularyzację nowych usług bibliotecznych. Uroczystość uatrakcyjnił występ artystyczny zatytułowany „Biblioteka z przymrużeniem oka” w wykonaniu osób, jak powiedzieli o sobie „sercem i duszą oddanych bibliotece”. Oprawę muzyczną zapewnił zespół folklorystyczny „Powiśle”.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę nowości wydawniczych, będących aktualną ofertą czytelniczą dla dzieci i dorosłych a także zapoznać się z wystawą pt. „Jak programy, projekty, granty wzbogaciły ofertę Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach”.

W ramach projektu odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs na logo biblioteki a drugi to konkurs na exlibris rocznicowy z okazji 50-lecia Biblioteki w Łaziskach. Na uroczystość zaproszeni zostali zwierzchnicy merytoryczni, władze samorządowe wszystkich szczebli, sponsorzy i przyjaciele biblioteki.

W trakcie imprezy wręczone zostały dyplomy i nagrody czytelnikom, aktywnym działaczom oraz zasłużonym pracownikom.

Ostatnim punktem imprezy był poczęstunek przygotowany przez zaprzyjaźnioną kucharkę „Alicję z Krainy Czarów”.