Z wielką radością informujemy, że GBiDK w Łaziskach rozpoczęła realizację kolejnego projektu. Tym razem współpracujemy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” oraz z Młodą Menedżerką Kultury – Karoliną S.

Projekt „Foty na płoty!” to BEZPŁATNE warsztaty fotograficzne połączone z akcją fotograficzną skierowaną do mieszkańców gminy. Poprzez projekt chcemy zainspirować młodzieży gimnazjalną i licealną do działania i pokazać ich potencjał wszystkim mieszkańcom. W ramach realizacji warsztatów odbędą się spotkania z profesjonalnym fotografem Michałem Grzanką, który jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Finałem warsztatów będzie przygotowany przez uczestników wernisaż w bibliotece, a także zaprezentowanie zdjęć mieszkańcom czterech wsi gminy Łaziska w formie… wystawy na płotach.

Zajęcia rozpoczną się na początku maja 2011 roku. Zapisy trwają do 6 maja.

Projekt „Foty na płoty!” jest realizowany w ramach projektu „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Projekt „Foty na płoty!“ sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.